Zábal proti celulitidě

 

 

 

 

Celulitida, pokožka připomínající pomerančovou slupku, je kosmetický problém známý mnohým ženám. Nejčastěji se vyskytuje na hýždích, bocích, stehnech a břiše. Tuk se v těchto oblastech ukládá hned pod kůží, a tak připojení kůže ke svalům připomíná síťovinu. Zvyšuje-li se množství tuku, dochází k vyplňování mezer mezi kůží a svaly, a to zřejmě způsobuje dolíčkovitý vzhled.
 

Celulitida souvisí s nedostatečnou činností lymfatického systému a krevního oběhu. Nesprávným životním stylem je tělo zanášeno toxiny, které lymfatický systém není schopen vyloučit. Tkáně tedy trpí nedostatečným přísunem vitamínů a minerálů.
 

Anticelulitidní masáž je jednou z účinných metod a prevenci proti pomerančové kůži. Při masáži jsou používány speciální lymfatické a protiucelulitidové hmaty. Masáž se provádí především na hýždích a dolních končetinách. Má příznivý vliv na podkožní metabolismus, kdy dochází k lepšímu vstřebávání tuků a vyhlazování kůže. Anticelulitidní masáž rozpouští tukové buňky, ovlivňuje krevní oběh i stimuluje podkožní tukové struktury. Při této masáži se působí na hlouběji uložené tukové vrstvy s cílem tuto zbytečnou tkáň narušit a tím se jí zbavit.

 

Při anticelulitidní masáži pomáhá přidávání čistících esenciálních olejů nebo speciálních termoaktivních krémů, které pomáhají odbourávat tukové polštářky.

 

Účinky:

 

  • dochází k lepšímu vstřebávání tuků

  • aktivují se hluboké svalové struktury a rozrušují se tukové tkáně

  • zlepšuje se krevní oběh a probíhá účinná detoxikace

  • viditelně mizí efekt pomerančové kůry

  • vyhlazení pokožky, strií, drobných žilek, jizviček a nedostatků kůže